Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doporučení

Doporučuji si nainstalovat program EASY TM který usnadní stahování tratí, skinů, atd.. do trackmanie. Pro fungování je potřeba mít nainstalovánu knihovnu .NET framework verze 2. Pokud kdekoliv na internetu uvidíte ikonu TMUP stačí kliknout a klient požadovaný soubor stáhne a umístí do správného adresáře. Při prvním spuštění si pouze zvolíte adresář kde je TM nainstalovaná.
TMUP

Možnosti změny vzhledu auta

Jsou dvě základní možnosti jak změnit vzhled auta, 1) v editoru který je přímo vehře, 2) v externím editoru (Photoshop, atd... ).
Další co můžete provést je výměna auta za jiné. Nejlepší je si něco stáhnout z již hotových aut. Odkazy na stránky s autama jsou vlevo v menu. Pokud nepoužijete protokol TMUP ke stažení, tak si soubory (jmeno_auta.zip a případně jmeno_auta.zip.loc) uložte do adresáře: ...Trackmania\GameData\Skins\Vehicles\StadiumCar (platí pro TMN). Nové auto se pak zobrazí v nastavení Profilu.
Pokud si auto sami upravíte v editoru ve hře, stačí ho uložit pod vlastním názvem, a auto se automaticky uloží do příslušného adresáře.
Zatím se nám nepodařilo zjistit jak přesně sdílení skinů funguje aby ho viděli i ostatní, někdy se nemusí dělat vůbec nic a ostatní skin vidí, ale je vhodné vlastní vytvořený skin (moje_auto.zip) nahrát někam na internet a do souboru s názvem moje_auto.zip.loc vložit cestu k tomuto souboru a tak jej nahrát na internet. Např: http://www.volny.cz/babice69/carpark/993GT2-JaR.zip .

Barevný nick

Nick nastavíte přímo ve hře v profilu, standartně je nick zobrazen bílou barvou, pokud chcete změnit barvu a velikost písmen stačí před první písmeno které chcete upravit vložit znak $ a třímístný hexadecimální kód barvy, případně kód změny typu písma.
Délka nicku je omezena na 20 znaků počítáno včetně přepínačů písma a barev.
seznam přepínačů typu písma:
$i: nakloněné / $s: stínované / $w: široké mezery / $n: úzké mezery / $m: normální / $g: defaultní barva / $z: reset všeho / $$: napíše znak "$"
základní barvy:
$000: černá / $f00: červená / $0f0: zelená / $00f: modrá / $ff0: žlutá / $f80: oranžová / $f0f: růžová / $0ff: světlemodrá / $888: šedá / $fff: bílá
příklad:
FcarSSonny se zapíše : $F00Fcar$w$F84$s$iSSonny
Celkem dobrá pomůcka na tvorbu nicku je program FUNNYNICK kde napíšete svůj nick a pak už jen vybíráte barvy a typy písma, nakonec si výsledný kód stačí překopírovat do hry.